Vydejte se na festival chutí se Zápisníkem receptů Moje chytrá kuchařka | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

Vydejte se na festival chutí se Zápisníkem receptů Moje chytrá kuchařka

Dříve se recepty dědily z generace na generaci a migrovaly podobou rychlostí jako sami lidé. Dnes nám stačí pouhých pár vteřin k tomu, abychom našli nejlepší recept na svíčkovou či kynuté buchty. Za vším stojí internet, který se stal otevřeným receptářem s neomezenou studnicí inspirace, do které může každý libovolně přispívat. Možná teď máte pocit, že budete číst ódu na internet, ale opak je pravdou. V dnešním článku bychom s vámi rádi sdíleli hlavní důvody, proč byste neměli zanevřít na tištěné kuchařky a pustit se do tvorby vlastního zápisníku receptů.

Vydejte se na festival chutí se Zápisníkem receptů Moje chytrá kuchařka
Zápisník receptů Moje chytrá kuchařka

Proč nezanevřít na papírové kuchařky?

Pokud chcete vyzkoušet nový pokrm jsou recepty pomyslným cestovním pasem do dosud neobjevené země a vstupenkou na horskou dráhu plnou vytříbených chutí. Pokud se ovšem rozhodnete sáhnout po online receptech, mohou vás potkat mnohá úskalí. Která?

1. Vybíráte nejlepší z tisíců nejlepších

Pro každého amatérského kuchtíka je právě jeho variace svíčkové tou nejlepší. Superlativy v názvu receptu zkrátka nic neznamenají a to, že je recept sdílený mezi širokou veřejností ještě nezaručuje jeho dobrou chuť.

Recepty na internetu jsou v mnohých případech špatně napsané nebo neúplné. Pokud si tedy vážíte svého času a peněz, předlohu, podle které budete postupovat, vyberte opravdu důkladně. 

2. Online recepty postrádají příběh

Recepty sdílené v rodině nebo s přáteli si můžete spojit s určitou vzpomínkou, místem či osobou. Zkrátka se za nimi skrývají příběhy, na které si při vaření a pečení vždy rádi vzpomenete a máte je proto tolik rádi. 

Víte například, že jste si daný recept načmárali na kus papíru při cestování po světě, nebo jste ho dostali od babičky, která ho zdědila po své mamince. 

3. Čas vám protéká mezi prsty

Pokud si recepty z internetu netisknete (což asi dělá jen málokdo), bude vás před příštím vařením či pečením čekat zdlouhavé pátrání, které by se dalo připodobnit hledání jehly v kupce sena. 

Naopak u tištěných receptů přesně víte, kde je najdete – v jakém šuplíku, na jaké poličce nebo v jaké kuchařce. Takto ušetřené minuty vám umožní věnovat přípravě více času a péče. 

4. Kolem je celá řada rušivých elementů

Představte si, že jste se pustili do receptu s dobrým hodnocením. Výsledek vaření přesto připomíná dort pejska a kočičky z knihy Josefa Čapka. A tak se celý naštvaní vrháte do sekce komentářů, abyste zjistili, jak dopadli ostatní. U toho musíte ještě pozavírat reklamní sdělení, která na vás během přípravy neustále vyskakují

Záhy zjišťujete, kde je zakopaný pas. Některá hodnocení pochází od lidí, kteří recept ani nezkusili, ale kladně hodnotí přiložený ilustrační obrázek. Jiní zase přidávají tipy, co v receptu pozměnili, aby ingredience hráli symfonii, kterou jste i vy sami očekávali. Samozřejmě je zde takových komentářů více a každý je úplně jiný. Co teď s tím? 

Slibte si, že příště už se napálit nenecháte a sáhnete rovnou po solidní kuchařce nebo receptu od babičky. U takových víte, že jsou osvědčené a žádná vyskakovací okna ani automaticky přehrávaná videa nebudou rušit váš společný čas.

Přeneste na papír to nejlepší ze svého kuchařského umu

Považujete kuchyni za místo pro vaše experimentování a zlepšování vlastních dovedností? Baví vás pečení a vaření tradičních receptů? Fascinuje vás svět moderní gastronomie, který nezná hranice? Ať je to tak či onak na vaší poličce s kuchařkami by se skvěle vyjímal Zápisník receptů Moje chytrá kuchařka, do kterého můžete zaznamenat svůj kuchařský um a přidat recepty, které jsou ve vaší rodině považovány za dědictví

Vydejte se na festival chutí se Zápisníkem receptů Moje chytrá kuchařka
Zápisník receptů Moje chytrá kuchařka

Zaznamenejte si až 70 skvělých receptů 

Tradičních. Moderních. Experimentálních. Rodinných. Z různých koutů světa. Je jen na vás, čemu budete vymezený prostor věnovat. 

Dáváme vám nástroj, ale pravidla určujete vy. Můžete zaznamenat svůj progres a přerod v pokročilého kuchtíka nebo můžete nechat zápisník kolovat po svých rodinných příslušnících a kamarádech, kdy každý z nich zapíše jeden ze svých nejoblíbenějších receptů. 

U jednotlivých receptů máte prostor na:

 • stanovení obtížnosti a zhodnocení receptu,
 • zaznamenání historie vzniku či původu receptu,
 • soupis potřebných surovin, pracovního postupu a délky celé přípravy,
 • důležité rady a triky pro dosažení nejlepšího výsledku,
 • uvedení doporučené přílohy,
 • poznámky všeho druhu.

Tip: Zápisník si s sebou nezapomeňte vzít na nákupy, ať nikdy nezapomenete na žádnou z důležitých ingrediencí. Ke stejnému účelu můžete využít také Magnetický nákupní seznam na lednici.

Vydejte se na festival chutí se Zápisníkem receptů Moje chytrá kuchařka
Magnetický nákupní seznam na lednici

Čím svůj zápisník receptů ještě více opepřit?

 • Prostor na poznámky polepte fotkami svých výtvorů. Tak vaše recepty dostanou duši a stanou se předlohou i pro další kuchaře, kterým svůj receptář zapůjčíte.
 • Ke každému receptu si poznamenejte pár cizích slov a rozvíjejte tak svůj kuchařský slovník.

Udělejte radost někomu ve svém okolí

Pozor! V prodeji je také Dárkový set Moje chytrá kuchařka pro všechny vášnivé kuchařky a kuchaře jakéhokoliv věku.

Vydejte se na festival chutí se Zápisníkem receptů Moje chytrá kuchařka
Dárkový set Moje chytrá kuchařka

Co všechno v setu najdete?

 • blok Týdenní jídelníček: pro vaše plány,
 • bloček Můj nákup: pro nákupní seznamy do peněženky,
 • Moje party karta: pro organizaci nejlepší párty v okolí,
 • karta Pozvánka na party: je mnohem lepší, než esemeska.

Už víte, jaký recept bude prvotinou ve vašem novém zápisníku? O své výtvory se s námi podělte na sociálních sítích, kde nás nezapomeňte označit.