Turistou v hlavním městě: Poznejte Prahu 3krát jinak | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

Turistou v hlavním městě: Poznejte Prahu 3krát jinak

Co takhle vydat se na objevnou výpravu, která bude dobrodružná, neobvyklá a plná chutí? Zkrátka tak trochu jiná, než jste byli doposud zvyklí. Praha je totiž víc než Karlův most a Václavské náměstí. O tom vás ostatně přesvědčíme v dnešním článku, který je plný tipů, jak skutečně poznat naše hlavní město a objevit i místa, která zůstávají mnohým turistům utajená. 

Turistou v hlavním městě: Poznejte Prahu 3krát jinak
Pražský průvodce

Hlavní město na talíři

První tip, který vám naservírujeme, ocení především gurmáni a skuteční milovníci dobrého jídla. Praha totiž přímo vybízí k objevování skrze gastronomii. Podniky, které stojí za zmínku, zde rostou jako houby po dešti a svým návštěvníkům slibují nezapomenutelný zážitek v podobě exploze chutí.

Gastroturismus se řadí k novým a stále více populárním formám cestovního ruchu, při kterém jsou turisté motivováni požitkem z konzumace pro ně nových pokrmů. 

Každý má ovšem jinak mlsný jazýček, a tak se vyhneme tipům na konkrétní kavárny a restaurace. Místo toho vám doporučíme nahlédnout do populární Gastromapy Lukáše Hejlíka, která nabídne to nejlepší k snědku s ohledem na vaši aktuální polohu a preference

Tip: Chcete si ze svého gastro výletu odvést nezapomenutelný zážitek? Vydejte se do Prahy v době konání food festivalů nebo se přímo přihlaste na kurz vaření, kde se budete spolupodílet na přípravě pokrmů. 

Své toulky po stopách těch nejlepších restaurací si nezapomeňte zapsat do Zápisníku Clever Gourmet. Kde vám nejvíce chutnalo? Kde byla nejmilejší obsluha? Kde jste byli nejvíce nadšení z celkové atmosféry? Všechny své poznatky a dojmy přeneste na papír. Pro nejodvážnější z vás jsme přidali i kolonku na podpis šéfkuchaře. 

Turistou v hlavním městě: Poznejte Prahu 3krát jinak
Zápisník Clever Gourmet

Fenomén únikových her se přesouvá ven

Chcete spojit objevování s pořádným dobrodružstvím a zábavou? V tom případě se vydejte na tak trochu jinou procházku, při které se pomocí různých hádanek a úkolů dostanete do míst a uliček, o kterých nemají běžní turisté ani páru

Řeč je samozřejmě o únikových hrách, které nejsou pro milovníky zábavy žádnou novinkou. Ovšem o těch, které překračují hranice místností a vezmou vás na pouť exteriérem, čtete možná poprvé. 

Poté, co koronavirová krize zavřela dveře všech speciálních místností, se koncept venkovních únikovek pořádně rozrostl, a tak máte skutečně z čeho vybírat. Bez problémů si najdete hru, která je vhodná pro rodiny s dětmi, partu kamarádů nebo kolegy. Zkrátka pro všechny, kteří rádi tráví čas na čerstvém vzduchu a chtějí si okořenit běžné procházky

Jediné, co budete k absolvování hry potřebat je chytrý telefon s připojením na internet. Hodit se vám bude zajisté i papír s tužkou pro luštění hádanek. Teď už si jen stačí vybrat konkrétní hru a tím i část města, kde si zahrajete na Sherlocka Holmese.

Praha stověžatá očima lidí bez domova

Pokud je pro vás ta nejméně obvyklá cesta vždy tou nejlákavější, doporučujeme vydat se do ulic Prahy mimo turistické křižovatky po boku lidí bez domova. Tito neobvyklí průvodci mají město prochozené křížem krážem, a tak se můžete těšit na opravdu nevídaný zážitek zpestřený vyprávěním příběhů, při kterých vám bude naskakovat husí kůže. 

Je libo nahlédnout do pražského podsvětí nebo zjistit více o místní drogové scéně? Chcete se rozhodnout na základě příběhu jednotlivých průvodců, kteří Prahu obývají bez střechy nad hlavou? Charakter prohlídky, probíhající pod záštitou sociálního podniku Pragulic, si můžete zvolit sami. 

Všechny zážitky na jednom místě

Věděli jste, že renomovaný magazín Time Out vyhlásil v letošním roce Prahu sedmým nejlepším městem světa? O to víc důvodů, proč návštěvu této metropole neodkládat. Je jedno, jestli v Praze žijete, nebo si zde chystáte užít pár dnů zaslouženého volna. Praha má hodně co nabídnout každému turistovi – i tomu ve vlastním městě. 

Turistou v hlavním městě: Poznejte Prahu 3krát jinak
Pražský průvodce

Své toulky hlavním městem neváhejte zaznamenat do Pražského Průvodce, ve kterém najdete všech 34 hlavních památek s krátkým popisem a prostorem pro vaše vlastní poznámky i hodnocení. Nejde tedy o to, abyste si bezduše odškrtávali místa, která jste navštívili, ale o zachycení vašich pocitů a zážitků, které si odnášíte. 

Zápisník vám nabízí pohled na tři nejoblíbenější turistické trasy v jednom. Oceníte ho zejména při cestování s dětmi, které chcete učit poznávat naše hlavní město. Skvělým doplňkem je pak Pražský průvodce pexeso, díky kterému si svůj zážitek vždy hravou formou připomenete.

Turistou v hlavním městě: Poznejte Prahu 3krát jinak
Pražský průvodce pexeso

Při svých toulkách Prahou si nezapomeňte udělat zastávku v naší prodejně. Nejenže vás rádi uvidíme, ale budeme mít možnost představit vám všechny naše zápisníky a diáře v akci. Daleko to k nám mít také nebudete. Naše prodejna se totiž nachází v samotném srdci Prahy. Těšíme se na viděnou!