Tipy na levné dárky pro drahou polovičku | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

Tipy na levné dárky pro drahou polovičku

Nechali jste nákup vánočních dárků na poslední chvíli? Nevadí! Blýskněte se před svou drahou polovičkou originálním dárkem, který skutečně zahřeje u srdce. Inspirujte se našimi last-minute tipy na vánoční dárky, které stihnete s přehledem obstarat do Štědrého dne. U většiny z nich ani nebudete muset sáhnout hluboko do kapsy, protože je zvládnete vyrobit sami. 

Tipy na levné dárky pro drahou polovičku

Připravte si překvapení pro každý den roku 2022

Potrpíte si na velká gesta? Pak vás potěší tip na velmi osobní dárek, který zanechá velký dojem a obdarovaného s ním překvapíte každý den roku 2022. 

Kupte si velkoformátové papíry v různých barvách. Nastříhejte je na menší dílky a pusťte se do psaní vzkazů. Každá z barev pak bude symbolizovat konkrétní typ sdělení. Je jen na vás, kolik barev zvolíte a jak daleko vás při psaní pustí vaše vlastní fantazie. 

Potřebujete inspiraci? Koukněte, jaký charakter mohou mít jednotlivé vzkazy:

  • vzpomínky na společné zážitky a dobrodružství,
  • sny, které si chcete na společné cestě životem splnit,
  • důvody, proč svou drahou polovičku milujete,
  • výzvy, které chcete společně překonat,
  • citáty a texty, které vyjadřují, co cítíte.

Až budete mít popsaných všech 365 papírků, zmačkejte je do kuličky a vložte je do velké zavařovací sklenice. Nezapomeňte předat informaci o tom, že první vzkaz si má přečíst až na Nový rok

Tip: Podobně vám poslouží i Roční datovaný diář Optimum Life 2022. Na stránkách týdenních přehledů můžete vyjádřit své city a postarat se o to, že každý začátek pracovního týdne bude pro obdarovaného skutečným překvapením. Tato varianta je navíc praktická, jelikož obdarovanému zůstane dostatek prostoru pro plánování pracovní a volnočasové agendy

Tipy na levné dárky pro drahou polovičku
Roční datovaný diář Optimum Life 2022

Plňte přání na počkání

„Připravíš dezert?“ „Postaráš se dnes o děti?“ „Uděláš mi masáž?“ „Půjdeš se mnou nakupovat?“

Pokud takovéhle dotazy dostáváte často (a do plnění se většinou moc nehrnete), pak přesně víte, co vaší drahé polovičce udělá zaručeně radost. Vyrobte pro ni dárkové poukazy, kterými se zavážete k plnění nejrůznějších úkolů

Tip: Pokud si na výrobu vlastních poukázek netroufáte, pak doporučujeme zabrouzdat na internet, který je inspirace na DIY vouchery plný. Hlavně si dejte záležet s výběrem činností, které se na poukázkách objeví – koneckonců vy jste tou osobou, která je bude muset plnit. 

Pokud máte pro strach uděláno, přidejte k poukazům alespoň jednoho žolíka, u kterého bude sám obdarovaný rozhodovat o tom, co pro něj musíte udělat. 

Darujte dárky s tajnou ingrediencí

Ne náhodou se říká, že láska prochází žaludkem. Pokud má vaše drahá polovička mlsný jazýček, určitě jí potěšíte jedlým dárkem s tajnou ingrediencí – láskou

Vaječný likér. Karamelky. Paštika. Pečený čaj. Nakládané hermelíny. Oříškový krém. Pokrmů, které můžete snadno a rychle připravit v domácích podmínkách je opravdu hodně – dejte si jen záležet s výběrem receptu, abyste uvařili a upekli to, co má obdarovaný skutečně rád. 

Tip: Vytvořte si z přípravy jedlých dárků tradici a postupně si je zapisujte do Zápisníku receptů Moje chytrá kuchařka, kde budou hezky pohromadě. Vejde se do ní až 70 receptů, u kterých sepíšete postup, zhodnotíte náročnost a doplníte je o vlastní poznatky a třeba i fotografie hotových výtvorů.

Tipy na levné dárky pro drahou polovičku
Zápisník receptů Moje chytrý kuchařka

Pusťte se do kutění

Nic neudělá takovou radost, jako ručně vyrobený dárek. Ať už se rozhodnete vyrobit cokoliv, nezapomeňte u toho na cíl své mise – v první řadě se snažíte potěšit jednu konkrétní osobu, a proto zvolte takový dárek, který obdarovaný skutečně využije. Opět přidáváme několik tipů, abyste se měli od čeho odrazit.

Připadá vám, že nejste dostatečně zruční? Vyzkoušejte některý ze super rychlých a snadných návodů na výrobu mýdla, svíčky, soli do koupele, cukrového peelingu nebo třeba náramku. Postup krok za krokem najdete například na Pinterestu, podle kterého si nakoupíte i všechny potřebné propriety.

K časově náročnějším projektům patří výroba nábytku, malba obrazu, pletené oblečení nebo keramický hrnek. Pokud se do takového dárku pouštíte na poslední chvíli, pořádně si jeho výrobu promyslete – pravděpodobně máte jen jeden pokus. Abyste měli jistotu, že se vaše dílo skutečně podaří, nezapomeňte si jednotlivé kroky důkladně rozplánovat se zápisníkem Chytrý kutil.

Tipy na levné dárky pro drahou polovičku
Chytrý Kutil

Uspořádejte všechny společné zážitky

Dokázali byste si vzpomenout na všechna dobrodružství, která jste v uplynulých měsících a letech prožili? Co takhle je všechny uspořádat? Nabízejí se dvě varianty – fotoalbum nebo deník

Pokud máte se svou drahou polovičkou dostatek společných fotografií, můžete je uspořádat do ručně vyrobeného fotoalba. Ke všem zachyceným okamžikům a emocím pak připište datum a místo jejich vzniku. 

Tip pro kreativce: Co takhle vytvořit s fotografiemi osobitý kalendář na rok 2022? Na výrobu budete potřebovat 12 čtvrtek velikosti A4 a stejný počet společných fotografií. Do horní poloviny papíru nalepte jednu nebo více fotografií (ideálně z příslušného ročního období) a do spodní poloviny vypište jednotlivé dny konkrétního měsíce. Na závěr nezapomeňte jednotlivé měsíce (papíry) svázat provázkem, který se později pověsí na hřebík. 

Druhou – časově náročnější – variantou je ručně psaný deník, který bude dokonalým ohlédnutím za krásnými momenty, které jste dosud prožili na vaší společné cestě.

Pokud je vaší společnou vášní cestování a celý deník chcete zaměřit na tento koníček, pak vám doporučujeme sáhnout po Cestovatelském deníku MNF. Do zápisníku můžete promítnout všechna dobrodružství ze čtyř velkých společných cest. 

Deník jsme vyrobili na základě reálných zkušeností cestovatelů, a tak v něm najdete kolonky na uchování těch nejdůležitějších informací. Samozřejmě máte i dostatek prostoru pro nalepení fotografií, které mnohdy řeknou více než tisíc slov

Cestovatelský deník MNF
Cestovatelský deník MNF

Už víte, který dárek to nakonec vyhraje? Jsme si jistí, že ať se rozhodnete pro kteroukoliv z variant, zcela jistě zaválíte! 

Zamlouvá se vám varianta, při které tvoříte společně s diáři a zápisníky CLEVER MINDS? V naší nabídce jich najdete mnohem více, a tak bude nejlepší, když si je přijdete osobně prohlédnout. Poradíme vám s výběrem dárků nejen pro vaši drahou polovičku, ale i kolegy, přátele, rodinné příslušníky a pro vás samotné. Otevřeno máme až do 23. 12. do 16:00.