První rok na vysoké se Student's Assistant | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

První rok na vysoké se Student’s Assistant

Absolutní volnost. Tak bych jednoduše popsala svůj pocit, když jsem před rokem nastupovala na vysokou školu. Myslela jsem si, že můžu cokoliv a kdykoliv.

Ale i svoboda se musí pohybovat v rámci určitých hranic. Jinak vznikne chaos. A tomu by se měl nejen vysokoškolák vyhnout.

Hledala jsem tedy nějaký nástroj, který by mi ulehčil trnitou cestu prvním rokem, kdy za sebe přebírám plnou zodpovědnost.

Jako svého průvodce prvním rokem vysoké jsem si zvolila diář Student´s Assistant.

Přes sociální sítě jsem natrefila na esteticky vyhížející diář Clever Minds. Když jsem zjistila, že mají přímo produkt na míru pro studenty, neváhala jsem ani chvíli a za pár chvil jsem si vyzvedávala v jejich obchodě, v centru Prahy, velmi elegantní pomůcku pro svůj první rok „dospělosti“. Jako člověk milující výtvarné umění jsem si hned diář ozdobila Picassovou kresbou, která skvěle rozjasnila černé desky.

Studentský život musí být velmi flexibilní. Znamená to tedy, že kromě úhledně psaných poznámek a termínů docházelo i v mém případě často ke škrtání a přepisování domluvených schůzek nebo naplánovaných akcí. To ale vůbec nevadilo, protože diář nabízí mnoho volného místa, kde každý týden pokrývá dvě strany.

První rok na vysoké se Student's Assistant

I pro mě, bohémsky smýšlející osobu, bylo dobré dát svým dnům nějakou strukturu.

A Student´s Assistant to zvládl na jedničku. Bavilo mě na něm to, že mi nabídl pomocnou ruku a provedl mě prvním rokem na univerzitě. Díky struktuře deníku, která je přesně stavěna pro vysokoškoláky, jsem nemusela tápat, ale veškeré informace o studiu a života kolem něj jsem měla po ruce ve stylovém diáři, který se bez problému vešel i do kabelky.

S takovým diářem byly moje první dva semestry hračka! Vepsala jsem si do něj všechna důležitá data, pro které byl vyhrazen prostor – přes rozvrh hodin či termín imatrikulace až po seznam mých předmětů se způsobem ukončení, na kterém mě nejvíce bavilo jejich úspěšné odškrtávání  zakončených ve zkouškovém období.

První rok na vysoké se Student's Assistant

Mé plány na rok, na které najdeme místo hned na začátku diáře, jsem dodržela tak z půlky. Francouzsky sice stále plynule neumím, ale za to jsem si osvojila zdravý životní styl a výmluva „nemám čas“ se u mne vyskytuje zřídka kdy.

Díky zaznamenání osobních cílů jsem mohla na konci akademického roku snadno reflektovat to, co jsem splnila a naopak to, na čem budu pracovat nadále.

Diář nabízí nezpočet dalších pomocníků při organizaci života studentského.

Mraky kolonek, které dodají vaší každodennosti strukturu. Je toho tolik, že jsem pořádně ani nevyužila sekci, kde se zapisují poznámky z cest, což může být zapříčiněno i tím, že mi pandemie mnohé cesty překazila.

První rok na vysoké se Student's Assistant

K produktivitě dopomůže i dlouhý seznam „co chci tento týden stihnout„, který funguje jako  týdenní přehled nutných povinností. Vyhovuje mi i z toho důvodu, že i když dnešní digitální svět nabízí mnohé aplikace ve stylu to-do listů, já dávám přednost starému dobrému způsobu „tužka-papír“, protože už to, že úkoly píšu vlastní rukou, má z psychologického hlediska větší efektivitu a šanci, že daný úkol opravdu splním. Můžete mi věřit – studuju totiž psychologii! A co si budeme povídat, vypadá to i na pohled lépe a můžu dát volný průběh své kreativitě a stylově si nutné úkoly zpestřit všemi barvami. Pokud se tedy obáváte svého prvního roku na vysoké nebo jste na škole již zaběhlými „mazáky“, kteří chtějí do nového semestru vstoupit s přehledem a klidnou hlavu, rozhodně doporučuji si pořídit Studenta, protože s ním se zaručeně neztratíte zahlceni nepřeberným množstvím informací!

Článek pro náš blog sepsala Nella Horvátová.