Posíláte pohledy z cest? Zkuste je namalovat. | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

Posíláte pohledy z cest? Zkuste je namalovat.

Určitě to znáte. Sedíte na rodinné oslavě, která probíhá velmi zdařile. Pije se, jí a vypráví. Pak někoho napadne sáhnout do skříně a z jejích spodních pater vyndat krabici od bot plnou fotek, dopisů a pohledů, čímž se odstartuje gejzír smíchu, radosti, líčení historek a připomínek zážitků, na které jste již dávno zapomněli.

Není to tak dávno, co jsme měli podobnou oslavu doma. Hodně jsme se bavili, smáli a nad podobnou krabicí objevovali dávno zapomenuté klenoty historie naší rodiny – fotografie, dopisy a pohledy z táborů a škol v přírodě. Vidět své písmo po 35 letech byla skutečně pecka, stejně jako vybavit si lásku z první třídy, jména spolužáků ze 3.B a vůbec celou školu v přírodě na Zemplínské Šíravě. „Jo, to bylo tenkrát…”, říkal jsem si ještě několik dnů poté při prohlížení několika uloupených artefaktů.

Jak je to vlastně dnes?

Když jsem nosil ještě boty o pár čísel menší, jezdilo se na tábory či školy v přírodě s balíkem papírů a obálek s předepsanými adresami a nalepenými známkami. Nepsavci měli tentýž paklík korespondenčních lístků. A našli se i tací, kteří vše řešili pohledem. Bylo to jediné možné spojení s rodinou v té době! Za odeslaný dopis se člověk mohl mnohdy těšit na balík plný pamlsků, který rodiče posílali opačným směrem… Ale co dnes? V době mobilních telefonů, internetu s Facebookem… posílají ještě děti dopisy ze svých cest za poznáním?

Vzpomínáte na “Koresponďáky”? 

Koresponďák je nový přírůstek do rodiny chytrých notesů CLEVER MINDS Notebook. Jeho prostřednictvím můžete posílat zápisky ze svých cest, a to tvořivou a kreativní formou.

Je jedno, zda jste dítě či dospělí. Jestli sedíte u táborového ohně či na břehu jezera. Nyní máte skvělou příležitost atmosféru této chvíle zaznamenat. Nakreslit. Vyslat někomu zprávu o tom, jak krásně se máte. Jen vezmete tužku či pastelku a malujete.

Na titulní stránce stojí:

Poznáváš svět. Mnoho skvělých zážitků a setkání. Každý den píšeš další kapitolu kroniky svého života.

Nejnovější fotky proletí celou tvou sociální sítí. Pouhý mžik v kyberprostoru. A co zítra? Monitor nepohladí. Email zapadne.

Pošli svou radost všem těm, kdož za to stojí…

Postup je jednoduchý a ověřený životem:

  • vzít pero do ruky a napsat zprávu
  • nakreslit pastelkami vlastní pohled
  • vhodit lístek do schránky
  • udělat radost 

Když je člověk na táboře, škole v přírodě či na cestách, chce si uchovat všechny zážitky a emoce! A chce se o ně i podělit. Chce je zachytit právě proto, že ho baví a je mu dobře.

Dopřejme sobě či svým dětem tu radost zachytit své vlastní příběhy. A těšte se z nich a radujte i v budoucnu!

Koresponďák najdete ZDE.