Pěstujte svou (sebe)lásku. Vždyť je Valentýn. | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

Pěstujte svou (sebe)lásku. Vždyť je Valentýn.

Valentýn je svátkem lásky. Oslavuje partnerství, jeho kouzlo a bezbřehost tužeb. Je o dvou lidech, kteří si projevují úctu, náklonnost a city. Co když mu ale dáme nový rozměr? Co když jej oslavíme i jako svátek sebelásky?

Co mě k této úvaze dovedlo?

Zkuste hádat, těžké to nebude…

Napsat článek o lásce a partnerství ve chvíli, kdy dostanete košem od muže, ve kterém jste spatřovaly potenciál, se může zdát jako velká výzva, ale ve skutečnosti je opak pravdou. Ono totiž záleží na tom, jak se na lásku, potažmo její konce, díváte. Možná by bylo přesnější, kdybych napsala „jak se díváte na sebe samu / sebe samého“…

Moji milí, nerada bych, abyste nabyli dojmu, že jsem z kamene. I já mám své city a samo sebou se mě každá kopačková záležitost, jež nepřijde z mé strany, dotkne. Od pradávna jsme tvorové egoističtí, tudíž si nutně bereme konce epizodních romancí, stejně jako lásek titanikových rozměrů, osobně. Není-li tomu tak, pak začněte přemýšlet nad tím, zda nejste roboti 🙂

A tím se dostáváme k podstatě toho, co vám chci sdělit. Mít se rád se totiž ukazuje jako něco pro dnešní společnost velmi komplikovaného. Mužům se omlouvám, ale dále se „pověnuji“ trochu více ženské stránce. My ženy o sobě pochybujeme často. Dost možná nepřetržitě. Potřebujeme utvrzení mužů o tom, jak jsme krásné, sexy a úspěšné. Jako kdyby sebeláska nemohla existovat bez legitimizace toho všeho někým jiným. Jenže ona by měla prostupovat naši mysl a srdce i bez hvízdání na ulici a SMS typu „Líbíš se mi.“, „Chci tě.“, „Dneska jsi v práci válela.“ atp. V sebelásce by opačné pohlaví nemělo hrát žádnou roli!

Pokud nejste patnáctiletá mladá slečna, která začíná objevovat svět, je dosti pravděpodobné, že sama se sebou žijete již nějakou dobu, a tak moc dobře víte, pro co jste u mužů vyhledávána a obdivována. Znáte svou hodnotu, milujete své ladné, či jakkoliv bujné křivky. Umíte se na sebe po ránu usmát do zrcadla. Vyberete si pokaždé perfektní odstín rtěnky. Zvolíte vhodný outfit, a když pak odcházíte z domu či bytu, naposledy vše zkouknete a sama sobě vzdáte hold. Sebevědomá a jistá si sama sebou vykročíte do městské džungle zdolávat nástrahy doby. Ukazujete městu hrdě vztyčenou hlavu, na podpatkách, ale i bez nich, kráčíte ulicemi, abyste jako Šárka svedla každodenní dívčí válku, která má ukázat mužům, že i žena je hodna pozornosti, úcty, vysokých pozic a poct s ní souvisejících. Jste vítězkou sama pro sebe, máte se ráda a jakékoliv zaškobrtnutí či sukně ohozená od projíždějícího auta nesrazí vaši sebejistotu na kolena.

Proč?

Jedině taková můžete uspět v labyrintu lásky. Vyzbrojena sebeláskou totiž dokážete žít sama se sebou, stejně jako ve spokojeném a harmonickém partnerství. Když se totiž takováto žena seznámí se stejně sebejistým a aktivním mužem, mohou vytvořit ideální „kombo“, které poznává krásy Čech, Moravy, ale klidně i celého světa. Chodí společně do sauny, jezdí na kole či na lyžích. Navštěvují výstavy a divadla. Sloučí své zájmy a ty, které nemají potřebu či chuť dělat společně, zvesela naplňují se svými kamarády nebo sami. Jejich láska sílí a partnerství je utužováno společnými zážitky a výzvami.

Fakt, že jsem před pár dny uslyšela z úst jednoho brněnského fešáka: „Nemůžeme se vídat, stále chovám city ke své bývalé,“ sice na jedné straně znamenal pár hodin lehké sebelítosti, na druhé však otevřel prostor k prohloubení sebelásky. Vidouc druhou stranu mince, otevřela jsem svůj diář, podívala se na aktivity zapsané na únor a březen, našla pár víkendů vybookovaných pro potenciální společné aktivity s Brňákem, vzala do ruky gumu a s nesnesitelnou lehkostí je vymazala z diáře, stejně jako jeho ze své trudnomyslné hlavy. Díky tomu jsem zjistila, kolik úžasného volna pro sebe samu jsem rázem získala. Popadla jsem proto mobil a začala „googlit“ ceny letenek na různorodá místa. Během několika málo minut se mi tak v diáři místo nejistých plánů s Brňákem objevil úžasný pobyt u moře, kde se plány budou rodit samy.

Holky, tohle není machrování! Pokud jste single, ale cestovat nemůžete, pak vezměte do ruky svůj Clever Minds diář, zapište si do něj všechny aktivity, kterých jste se doposud vzdávaly, ale vždy je toužily dělat, a začněte naplňovat své sny.

Dámy, máte-li po svém boku skvělého parťáka, pak si uvařte dobrý čaj, sedněte si a naplánujte si alespoň na jeden víkend v měsíci aktivity, které prosluní vaši cestu k harmonickému vztahu.

Já si tak do Idea makeru zapisuji vše, co bych ráda jedla, pila, viděla a zažila. Na internetu pak hledám možnosti toho, kde by se to dalo zrealizovat, a do diáře potom už jen zapisuji, kdy bych to mohla sama, s kamarády či šampiony svého srdce podnikat.

Abych to už nějak uzavřela…

Osobně si myslím, že je Valentýn časem, kdy si můžeme uvědomit, jak moc je sebeláska a láska partnerská v našich životech důležitá. Máme možnost sumarizovat a pojmout tento den jako cosi symbolického, a tak mi připadá, že než dát svému partnerovi ordinérní parfém či své přítelkyni sexy prádlo, které obvykle nesedí, bude mnohem lepší věnovat něco, a teď buďme klidně otravně „klišoidní“, originálního. S Clever Minds výrobky totiž nedáváte jen pár stránek papírů s kroužkovou vazbou. S Clever Minds výrobky dáváte zážitky a příslib společných zítřků.

Romana Marie