Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

Papír, nebo appka – a co třeba obojí?

Hodně lidí, kteří chtějí začít používat papírové diáře a plánovače, se potýká se stejným problémem. V práci používají Google Calendar a možná Trello, Asanu či některou z dalších to-do pracovních aplikací. Ale i když chytají svrbění v prstech při pohledu na kvalitní sešit v pevných deskách a vůně papíru je dostává do kolen, nechtějí, nebo se nemohou úplně vzdát svých digitálních plánovacích nástrojů.

Známe to a měli jsme to stejně. I proto ale víme, že jsou cesty, jak obě metody zkombinovat a využít to nejlepší z obou. Máme tak pro vás tři tipy, jak zkombinovat papírové a digitální plánovače tak, aby se oba způsoby doplňovaly a vy jste využili výhody každého z nich.

Pilot a velké úkoly

Ačkoliv elektronické kalendáře a to-do appky mají rozhodně své využití, často s nimi ztratíte z dohledu vaše velké, dlouhodobé cíle. Je totiž až příliš snadné soustředit se na desítky malých běžných úkolů a kvůli pěně dní zapomenout na to podstatné.

A právě tady přichází na řadu Pilot – na papír si totiž nemusíte psát to, že máte vyzvednout děti ze školy, nebo vrátit knihu do knihovny, ale spíš čeho chcete v dalším týdnu dosáhnout. Na jaké oblasti se chcete soustředit, jaký je váš jeden velký týdenní a denní cíl a kam byste se chtěli za týden posunout. Na konci týdne pak můžete jednoduše zkontrolovat, jak se vám v tom dařilo. A navíc – když si zapíšete vaše cíle na papír, vytvoříte tím sami pro sebe závazek, který musíte dodržet, a který vám pomůže jich skutečně dosáhnout…

Pilota, třeba ve stylových kožených deskách, najdete ZDE.

TIP OD HONZY:

Velké věci se se rodí většinou v týmu, ale výsledný úspěch stojí vždy na jednotlivci! Chcete-li být úspěšní v čemkoliv, dejte si dlouhodobý směr, ale pak se zaměřte na krátké tratě. Každý týden dejte pár minut (stačí 30) jen sami sobě. Zkontrolujte cestu a zvolte pár kroků, které ujdete v příštím týdnu. A nebojte, že to bude ve středu všechno jinak. Vždy se máte čeho chytit a k čemu se vrátit.

Schůzka, meeting, brainstorming…

To, kdy, kde a máte kterou schůzku už máte napsáno ve vašem Google Kalendáři a abyste to zjistili, stačí jeden pohled na telefon. To, co jste si z které schůzky odnesli, jak s tím pracovat dál a jak se vám podařilo naplnit její původní účel – to už záležitost pro papír.

Došlo nám totiž, že až příliš mnoho lidí tráví své životy na nikdy nekončících schůzkách, které mají ale jen pramalý užitek. Upřímně, když máme za jeden den víc jak pět různých schůzek a porad, kdo z nás si dokáže večer vybavit to zásadní alespoň u poloviny z nich? A proto jsme přišli s Meeting Managerem. Na schůzce a po ní vám poslouží jako prostor na poznámky, nápady do budoucna i na úkoly, které vám ze schůzky vyplynou. Díky tomu pak čas, který jste na schůzce strávili, nebude zbytečný. A seznam vašich dalších meetingů můžete mít v klidu dál uložený ve vašem elektronickém kalendáři…

Mrkněte na náš Meeting Manager SEM.

TIP OD HONZY:

Najděte systém značení (indexace) svých schůzek. Používejte jej jak na papíru, tak i v elektronickém kalendáři. Na porady se nabízí třeba POR_xx (kde xx znamenají oddělení nebo téma porady). Setkání se zákazníkem může být např. KLI_jméno. Indexem pak označujte i seznam úkolů ze schůzky vyplývajících. Díky tomuto jednoduchému systému se zjednodušší Vaše orientace a přehled.

Poznámky do kapsy a Idea Maker

Stává se vám, že vás v průběhu hektického pracovního dne napadne množství skvělých nápadů, myšlenek a vychytávek – ale když máte večer trochu klidu, zjistíte, že už jste stihli všechno zapomenout? Ať už to byl nápad na příští start-up se kterým dobudete svět, nebo na ideální narozeninový dárek pro vašeho partnera, nezasloužil si být ztracen v zapomnění. A aby se to už napříště nestávalo, dali jsme světu Idea Maker.

Sešit, který se v menší verzi vejde i do zadní kapsy kalhot, slouží jako prostor pro všechno, co vám prolétne během dne hlavou a co stojí za zaznamenání – protože i z nejjednodušších myšlenek může časem vzklíčit velká věc. Díky tvrdým deskám můžete navíc psát kdekoli a kdykoli, ať už v kanceláři i na pláži na Bali. Dejte prostor vaší kreativní stránce a nenechte utéct už ani jednu z vašich geniálních myšlenek.

Náš Idea Maker v kapesní verzi najdete TADY.  

TIP OD HONZY:

Zní to hloupě, ale nehledejte nástroje podle toho, co je IN. Berte v potaz svůj každodenní rytmus. A zajistěte si to tak, abyste o své nápady nepřicházeli. Strčte si do kapsy notýsek s tužkou. Dejte si na homepage jednoduchou a intuitivní poznámkovou apku. Nemusí být synchronizovaná (jakože většina jich už je), když se naučíte každý večer své poznámky vysypat tam kam patří. A budete vědět, že váš nápad je na jednom ze dvou míst.

Závěrem – jakmile najdete ideální notýsek a ideální apku, kašlete na upgrady! Používejte to, co funguje! Funguje vám! A mějte na paměti – Důležité jsou výsledky, ne nástroje!