Papír nebo appka – a co takhle obojí? | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

Papír nebo appka – a co takhle obojí?

Hodně lidí, kteří chtějí začít používat papírové diáře a plánovače, se potýká se stejným problémem. V práci používají Google Calendar a možná Trello, Asanu či některou z dalších to-do pracovních aplikací. Ale i když chytají svrbění v prstech při pohledu na kvalitní sešit v pevných deskách a vůně papíru je dostává do kolen, nechtějí, nebo se nemohou úplně vzdát svých digitálních plánovacích nástrojů.

Známe to a měli jsme to stejně. I proto ale víme, že jsou cesty, jak obě metody zkombinovat a využít to nejlepší z obou. Máme tak pro vás tři tipy, jak zkombinovat papírové a digitální plánovače tak, aby se oba způsoby doplňovaly a vy jste využili výhody každého z nich.

Úvodem – jakmile najdete ideální notýsek a ideální aplikaci, kašlete na upgrady! Používejte to, co funguje vám! A mějte na paměti – Důležité jsou výsledky, ne nástroje!

Dlouhodobé plánování a velké úkoly

Ačkoliv elektronické kalendáře a to-do aplikace mají rozhodně své využití, často s nimi ztratíte z dohledu vaše velké, dlouhodobé cíle. Je totiž až příliš snadné soustředit se na desítky malých běžných úkolů a kvůli pěně dní zapomenout na to podstatné.

A právě tady přichází na řadu metoda Pilot – na papír si totiž nemusíte psát to, že máte vyzvednout děti ze školy nebo vrátit knihu do knihovny, ale spíš čeho chcete v dalším týdnu dosáhnout. Na jaké oblasti se chcete soustředit, jaký je váš jeden velký týdenní a denní cíl a kam byste se chtěli za týden posunout. Na konci týdne pak můžete jednoduše zkontrolovat, jak se vám v tom dařilo. A navíc – když si zapíšete vaše cíle na papír, vytvoříte tím sami pro sebe závazek, který musíte dodržet a který vám pomůže jich skutečně dosáhnout.

TIP OD HONZY:

Velké věci se se rodí většinou v týmu, ale výsledný úspěch stojí vždy na jednotlivci! Chcete-li být úspěšní v čemkoliv, dejte si dlouhodobý směr, ale pak se zaměřte na krátké tratě. Každý týden dejte pár minut (stačí 30) jen sami sobě. Zkontrolujte cestu a zvolte pár kroků, které ujdete v příštím týdnu. A nebojte, že to bude ve středu všechno jinak. Vždy se máte čeho chytit a k čemu se vrátit.

Schůzka, meeting, brainstorming…

To, kdy, kde a máte kterou schůzku už máte napsáno ve vašem Google Kalendáři a abyste to zjistili, stačí jeden pohled na telefon. To, co jste si z které schůzky odnesli, jak s tím pracovat dál a jak se vám podařilo naplnit její původní účel – to už záležitost pro papír.

Došlo nám totiž, že až příliš mnoho lidí tráví své životy na nikdy nekončících /online/ schůzkách, které mají ale jen pramalý užitek. Upřímně, když máme za jeden den víc jak pět různých schůzek a porad, kdo z nás si dokáže večer vybavit to zásadní alespoň u poloviny z nich? A proto jsme přišli se zápisníkem schůzek Meeting Managerem. Na schůzce a po ní vám poslouží jako prostor na poznámky, nápady do budoucna i na úkoly, které vám ze schůzky vyplynou. Díky tomu pak čas, který jste na schůzce strávili, nebude zbytečný. A seznam vašich dalších meetingů můžete mít v klidu dál uložený ve vašem elektronickém kalendáři.

TIP OD HONZY:

Najděte systém značení (indexace) svých schůzek. Používejte jej jak na papíru, tak i v elektronickém kalendáři. Na porady se nabízí třeba POR_xx (kde xx znamenají oddělení nebo téma porady). Setkání se zákazníkem může být např. KLI_jméno. Indexem pak označujte i seznam úkolů ze schůzky vyplývajících. Díky tomuto jednoduchému systému se zjednoduší vaše orientace a přehled.

Poznámky do kapsy a Idea Maker

Stává se vám, že vás v průběhu hektického pracovního dne napadne množství skvělých nápadů, myšlenek a vychytávek – ale když máte večer trochu klidu, zjistíte, že už jste stihli všechno zapomenout? Ať už to byl nápad na příští start-up se kterým dobudete svět, nebo na ideální narozeninový dárek pro vašeho partnera, nezasloužil si být ztracen v zapomnění. A aby se to už napříště nestávalo, dali jsme světu Idea Maker.

Sešit, který se v menší verzi vejde i do zadní kapsy kalhot, slouží jako prostor pro všechno, co vám prolétne během dne hlavou a co stojí za zaznamenání – protože i z nejjednodušších myšlenek může časem vzklíčit velká věc. Díky tvrdým deskám můžete navíc psát kdekoli a kdykoli, ať už v kanceláři i na pláži na Bali. Dejte prostor vaší kreativní stránce a nenechte utéct už ani jednu z vašich geniálních myšlenek.

TIP OD HONZY:

Zní to hloupě, ale nehledejte nástroje podle toho, co je IN. Berte v potaz svůj každodenní rytmus. A zajistěte si to tak, abyste o své nápady nepřicházeli. Strčte si do kapsy notýsek s tužkou. Dejte si na homepage jednoduchou a intuitivní poznámkovou apku. Nemusí být synchronizovaná (jakože většina jich už je), když se naučíte každý večer své poznámky vysypat tam kam patří. A budete vědět, že váš nápad je na jednom ze dvou míst.