Oslava (sebe)lásky: Valentýnské vydání | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

Oslava (sebe)lásky: Valentýnské vydání

Měsíc lásky je v plném proudu! Únor si toto označení vysloužil zejména díky jednomu konkrétnímu dni. Den svatého Valentýna, který se každoročně slaví 14. února, je mnohými považován především za oslavu partnerské lásky. My bychom vám dnešním článkem rádi ukázali, že láska může mít mnoho podob. Věřte, že důvod k oslavám se najde vždy, a to bez ohledu na skutečnost, jestli jste právě šťastně zadaní nebo šťastně single. 

Čokoládový degustačník
Čokoládový degustačník

Růžový humbuk, nebo romantika všude, kam oko dohlédne?

Zatímco někteří se tohoto dne nemohou dočkat, jiní by ho neváhali vyškrtnout z kalendáře. Přitom pravidla, která by určovala, jak má tento den vypadat, neexistují. Pokud tedy nejste příznivci tohoto amerického svátku, můžete k němu přistupovat stejně jako ke zbylým 364 dnům v roce. 

Víte, co spojuje Tečkovaný zápisník Clever Journal CLEVER MINDS s Valentýnem? 

V obou případech jste vy tou osobou, která určuje pravidla

Clever Journal kromě teček a záchytných bodů na okrajích stránek neobsahuje nic, co by brzdilo vaši kreativitu. Někdy do něj můžete psát a jindy zase malovat. (Každý váš týden tedy může vypadat úplně jinak.) 

Podobně se můžete stavit ke Dni svatého Valentýna. Nemáte náladu oslavovat – neoslavujte. Máte chuť oslavovat – oslavujte. (Každý váš rok tedy může vypadat úplně jinak.)

Pokud si ještě nejste jistí, jestli letos pověsit Valentýna na hřebík, nebo mu dát naopak šanci, koukněte na naše tipy, které vás přesvědčí o tom, že vaše láskyplné projevy nemusí nutně přijímat jen drahá polovička.

Oslava (sebe)lásky: Valentýnské vydání
Tečkovaný zápisník Clever Journal

Oslava lásky k domácímu mazlíčkovi

Říká se, že štěstí a lásku si člověk za peníze nekoupí. Nás ale okamžitě napadla výjimka – domácí mazlíček, který je mnohdy tím nejlepším přítelem člověka. Chová k nám němou lásku, která si bezesporu zaslouží oslavu. 

Domácí mazlíček vás nikdy nebude měřit podle toho, jak vypadáte a kolik vyděláváte. Důležitá je jen láska, kterou mu dáváte

Ukažte svému domácímu mazlíčkovi, jak moc jste rádi, že ho ve svém životě máte. Věnujte mu pozornost, čas a péči. Vezměte ho na procházku nebo do psího salonu. Naučte ho nový povel a hrajte si s ním. Kupte mu pamlsek nebo hračku. Vyčistěte mu pelech (nebo jiné místo, kde spí). 

Tip: Všechna dobrodružství, která společně zažijete, si můžete zapsat do Deníku domácího mazlíčka. Zároveň zde máte dostatek prostoru pro plánování preventivních kontrol veterinářem a pravidelnou péči

Oslava (sebe)lásky: Valentýnské vydání
Deník domácího mazlíčka

Oslava lásky k přírodě

Příroda je zdrojem nevyčerpatelné energie, tak ji neváhejte nasávat plnými doušky. Čas, který budete pravidelně trávit v přírodě ovlivní pozitivně vaši mysl, tělo i ducha. A aby byl tento zdroj energie skutečně bezedný, neměli byste jen brát, ale také dávat.

Jak projevit lásku k přírodě? Dopřejte potřebnou dávku péče své zahrádce, pokojovým květinám a bylinkám. Abyste měli jistotu, že je o vaše zelené společníky dobře postaráno, vytvořte si plán zahradnických prací. 

Zápisník Chytrý zahradník je na to jako stvořený. Všechny vaše plány udrží pod jednou obálkou a připomene vám, že nastal čas zalévání, přesazování, zazimování, řízkování a dalších zahradnických prací. 

Oslava (sebe)lásky: Valentýnské vydání
Zápisník Chytrý zahradník

Svou snahu směřujte i za hranice domova 

Začněte dělat kroky k lepší budoucnosti nás všech skrze ochranu životního prostředí. 

Co můžete udělat hned teď?

  • koupit si skleněnou láhev, která nahradí všechny plastové
  • darovat staré oblečení
  • na nákup chodit s vlastní taškou
  • podporovat lokální výrobce
  • investujte do kvality

Tip: Přečtěte si náš článek o tom, jak se připravit na příchod zahrádkářské sezóny

Oslava sebelásky

Představte si, jak krásně by vám bylo na světě, pokud byste sobě samým projevovali tolik lásky jako lidem ve svém okolí

Vždy myslete na to, že nejlepším způsobem, jak vnést lásku do svého života, je najít ji v sobě. Proto se nebojte trávit čas sami se sebou. Zajděte si do kina, na večeři nebo dlouhou procházku. Vyrazte nakupovat, namalujte obraz nebo si přečtěte knihu. Zkrátka dělejte cokoliv, co vám činí radost a dlouho jste na to neměli čas

Tip: Máte problém najít ve svém nabitém kalendáři čas sami na sebe? Neváhejte si ho naplánovat! K takto vymezenému času přistupujte se stejnou zodpovědností, jako by vás čekala schůzka s kolegy nebo klientem. Tu byste také určitě nezrušili na poslední chvíli nebo se ji nesnažili zkracovat, protože nemáte čas. 

K plánování volnočasových aktivit vám skvěle poslouží Roční datovaný diář Optimum Life 2022. Počítá s tím, že máte hodně pracovních povinností, ale dává vám prostor vyvážit je zaslouženým odpočinkem.

Přečtěte si také náš článek o tom, jak konečně nastolik balanc mezi prací a osobním životem.