Návyky úspěšných lidí, které byste měli začít aplikovat | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

Návyky úspěšných lidí, které byste měli začít aplikovat

Za úspěchem slavných osobností nejrůznějšího zaměření stojí samozřejmě pracovitost, odhodlání a talent. My jsme přesvědčeni o tom, že rozhodující jsou také jejich každodenní návyky. Právě na ty se zaměříme v dnešním článku a představíme vám zvyky slavných, kteří si chtějí vedle pracovních povinností udělat čas na své koníčky a péči o své zdraví i mezilidské vztahy.

Barack Obama: než začnete cvičit mozek, cvičte svaly

Klíčem k úspěšnému dni je pro něj pocit svěžesti. Světe div se, nezískává ho díky kávě plné kofeinu, ale prostřednictvím zeleného čaje, pomerančového džusu nebo vody

V rámci ranní rutiny je pro něj stěžejní snídaně a silový trénink. Na obojí si vždy najde čas před tím, než se vrhne do práce. 

Jisté je, že s Franzem Kafkou, Charlesem Dickensem, Charlesem Darwinem nebo třeba Richardem Straussem by si nezacvičil. Podle nich je totiž mnohem lepší věnovat celé dopoledne intenzivní práci a fyzické aktivity nechat na odpoledne

Jak to vidíme my? Úspěchem bude, pokud si najdete čas na práci i fyzickou aktivitu. Kdy přesně to v rámci denní doby bude, už je věc vedlejší. 

Evan Williams: respektujte svůj biorytmus

Za všech okolností bere v úvahu, že energetická hladina se v průběhu dne mění. Pracovní aktivity si proto plánuje do bloků, kdy se zvládne hluboce soustředit. 

Evanův den začíná prací, protože po probuzení je jeho soustředěnost na vrcholu. V odpoledních hodinách navštěvuje posilovnu, po které se opět vrací k práci. 

Jak to vidíme my? Úplně stejně jako Evan Williams. Při plánování je důležité brát v úvahu své vysoce i méně produktivní já. Využít k tomu můžete například Zápisník Denní záznamy.

Tip: Konkrétní tipy, jak fungovat, pokud jste skřivan nebo sova, si přečtěte v našem článku.

Zápisník Denní záznamy
Zápisník Denní záznamy

Maya Angelou: oddělte své pracovní a domácí prostředí

Cílem je nemíchat doma nábytek určený k práci s nábytkem určeným k žití (typicky se může jednat o pracovní stůl). Konkrétně Maya Angelou to s oddělením pracovního prostředí od toho domácího myslela tak vážně, že si po dlouhá léta pronajímala skromný hotelový pokoj, kde trávila každý den pár hodin času psaním.

Jak to vidíme my? Nemusíte být v oddělení pracovního a domácího prostředí extrémní jako Maya a pronajímat si speciální prostor. Pracovní koutek pro efektivní home office si můžete vytvořit i doma

Michelle Obama: nejprve si vždy naplánujte čas s rodinou

Než si do svého diáře poznamenáte schůzky, rezervujte si čas pro své přátele a rodinu. Díky tomu budete mít jistotu, že váš život nebudou řídit termíny pracovních setkání. 

Jen těžko si můžete naplánovat neočekávané situace, a proto svůj čas plánujte vždy jen pár dnů dopředu

Jak to vidíme my? Plánovat pracovní povinnosti je podle nás stejně důležité jako si rezervovat bloky pro volnočasové aktivity a péči o mezilidské vztahy. Kromě toho byste neměli zapomínat na pravidelné návštěvy u lékaře a další záležitosti spojené s vaším zdravím. Pro plánování takového rozsahu můžete využít například Roční diář PILOT A4.

Roční diář Pilot A4
Roční diář PILOT A4

Richard Branson: myslete na to, že práce je součástí života

Podle Richarda neexistuje nic jako rozdělení práce a života. V obou případech totiž mluvíme o žití. Jak v práci, tak i v osobním životě, byste měli mít nastavené vize, které budou vzájemně kooperovat. 

Branson zároveň zdůrazňuje, že nejvíce kreativní jsme v momentě, kdy se příliš nesoustředíme. Pokud je tedy vaší pracovní zbraní kreativita, dopřejte svému mozku pravidelnou pauzu a nepřepínejte se. 

Tip: Další produktivní tipy od Richarda Bransona si můžete přečíst v samostatném článku.

Jak to vidíme my? Balanc mezi časem stráveným prací a osobním životem je klíčem ke dlouhodobé spokojenosti a úspěchu. 

Bill Gates: dodržujte večerku

Bez vydatného spánku zvládá velkou část ze svých pracovních aktivit, ale pokud potřebuje být kreativní, neobejde se bez sedmi hodin spánku

Na konci dne si rád čte a pomáhá s domácími pracemi, ale nikdy ne na úkor toho, že by musel posunout svou večerku. 

S touto myšlenkou souzní i Sheryl Sandbergová. Sice je provozní ředitelkou ve společnosti Facebook, ale přesto na noc vypíná všechny technologie tak, aby si zajistila ničím nerušený spánek.

Jak to vidíme my? Lidské tělo má rádo pravidelnost, tak mu ji dopřejte. Bez ohledu na to, jestli potřebujete šest nebo osm hodin spánku, budíček i večerku byste měli mít vždy v podobný čas. 

Doufáme, že jste v dnešním článku načerpali novou inspiraci. 

Pokud byste rádi změnili současný způsob plánování svých pracovních i mimopracovních aktivit, navštivte nás v naší prodejně, kde společně vybereme ideální diář nebo zápisník s ohledem na vaše aktuální i dlouhodobé cíle.