Na čerstvém vzduchu: Připravte se na jaro chytře | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

Na čerstvém vzduchu: Připravte se na jaro chytře

Konec vymlouvání. První sluneční paprsky jsou tu a s nimi je i zpět plánování venkovních aktivit. Ať už je to pro vás zahrada, sport nebo zdravé recepty. Připravili jsme si pro vás chytré tipy, jak se na jaro přichystat. Náš seriál o jarní přípravě začínáme péčí o vaše zelené mazlíčky. Zapisujte, plánujte a sklízejte své radosti. 

A co vaše zahrádka?

Bez důkladného plánu nelze čekat výsledky. To už jistě víte. Pojďme se zaměřit na to, co je potřeba udělat před začátkem sázení, ať už vašich pokojovek nebo rostlin na zahradě.

Co je dobré mít před začátkem sezony?

1. Seznam rostlin na zahradě

Opište si údaje ze štítku rostliny, kterou plánujete zasadit. Štítky se totiž velmi rády ztrácejí… A vždy se hodí vědět, kdy co roste, kdy co kvete, co s tím máte dělat. Budete tak mít kompletní přehled o všech rostlinách.

2. Plánek zahrady

Chystáte se rozšířit zahradu o venkovní sezení? Pro úpravu zahrady je důležité vědět, kam směřujete. Nakreslete si plánek aktuální zahrady a váš plán výstavby do budoucna. Nejen, že zabráníte pozdějším opravám, ale také ušetříte (právě na těch opravách), protože si naplánujete i co budete ve skutečnosti potřebovat za materiál.

3. Měsíční plán práce

Taky občas zapomenete, jaká práce se kdy má dělat? Kdy co ostříhat? Kdy co přesadit? S tímhle vám pomůže měsíční plán, zvlášť když plánujete třeba s měsíčním předstihem. Projděte si, co, kdy a jak budete tento měsíc dělat. Zároveň si zjistěte dlouhodobou předpověď počasí na daný měsíc, to vám pomůže v rozvrhu sázení. S plánováním vám může pomoci náš zápisník Chytrého zahradníka.

4. Kalendář rostlin

Evidujte přesné termíny výsadby a sklízení rostlin. Díky tomu budete moci lépe své práce a lhůty plánovat. Až se budete kochat z krásných rostlin či při sklizni své úrody, oceníte přípravu, kterou jste do toho dali.

5. Hodnocení práce 

Motivujte se. Zahradničení je krásný relax i činnost. Sledujte dlouhodobé výsledky vaší práce. Na konci měsíce si udělejte čas pro zhodnocení. Co se povedlo? Co by mohlo být lepší? Díky vyhodnocení měsíce můžete pozorovat, kterým rostlinám se u vás daří nejlépe.

6. Archiv

Vaše zahrada je vaše dílo. A jako takové má obrovskou cenu nejen ve vaámi odvedené práci. Proto si nezapomeňte všechny vaše zahradnické aktivity archivovat. Po skončení zahradnické sezony si nadepište hřbet krabice, do které uložíte všechny dokumenty s veškerým plánováním vaší zahrady, s aktuálním rokem pro lepší přehlednost. A jednou – kdo ví – třeba svou zahradu budete někomu předávat a ten ocení, jak pečlivě jste se o ní starali. A hlavně váš nástupce velmi ocení veškeré zkušenosti a znalosti, které mu předáte.

Na čerstvém vzduchu: Připravte se na jaro chytře

Pro všechny, kteří pracují aktivně na zahradě, ať už nováčci nebo letití pěstitelé jsme vytvořili roční plánovací set Chytrý zahradník. Vytvořte si tak vlastní plán zalévání, přesazování a dalších prací na zahradě.

K čemu slouží set:

  • Tvoříte vlastní znalostní bázi
  • Jednoduše plánujete svoji práci
  • Zaznamenáváte důležité poznámky
  • Zhodnucujete své dílo

Navíc je to skvělý dárek jakémukoliv zahradníkovi s přicházejícím jarem.

Jaký cíl si dáváte letos pro vaši zahrádku či pokojovky? Sdílejte s námi vaše zahradnické úspěchy na našich sociálních sítích, stačí nás označit.