Jednoduchý důvod, proč vám váš diář vůbec nepomáhá | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

Jednoduchý důvod, proč vám váš diář vůbec nepomáhá

„Ale to přece není pravda – já bych se bez svého diáře neobešel/la, mám v něm všechno, co musím udělat, stihnout, kde a kdy musím být…“


A to je právě ono. Naprostá většina lidí, si do svých diářů, ať už elektronických nebo papírových, zapisuje svoje denní povinnosti – schůzky, na kterých musí být, jednání, která musí vysedět, pochůzky, které musí oběhat. Běžný člověk toho má v dnešní době tolik, že tento seznam nikdy nekončí – a i když si tak poctivě zapíšeme všechny naše úkoly na další den, další týden a další měsíc, nakonec stejně zjišťujeme, kolik jsme toho zase nestihli.

A také to, že jsme většinu našeho času strávili plněním běžných mikro-úkolů. Tedy každodenních povinností, které zabírají veškerou naši pozornost – ale které nás v dlouhodobějším měřítku nikam neposunují. Z našich diářů se tak stávají jenom předražené listy papíru s datem doplněným v jejich horním rohu, které někdo zasadil do hezkých kožených desek. Ale nečiní nás ani o píď efektivnějšími, nepřidávají nám ani trochu produktivity a jenom zvyšují naší hladinu stresu. A nakonec se do nich denně díváme s nechutí, protože nám jen připomínají, kolik že toho musíme znovu udělat.

Říkali jsme si, že takhle by to ale přece nemělo fungovat. Že tohle není všechno, co by ten sešit, který je pro většinu z nás tak nepostradatelný, měl dělat. Že by nám neměl dávat seznam povinností, ale spíš návod na naší cestu každodenními nástrahami pracovního i osobního života. Že by nás měl vést, pomáhat nám s naší motivací, efektivitou a produktivitou. Že by pro nás měl být náš diář skutečným pomocníkem, který nás posunuje a pomáhá nám si utřídit, zorganizovat a naplánovat život tak, jak opravdu chceme. Který nám pomáhá nasměrovat ho směrem, kterým sami chceme jít.

Není náhoda, že je v dnešní době tolik lidí uvězněno ve vlastních zvycích a rutinách, ve vlastním stereotypu. Naším heslem je #konečnězasepondělí proto, že bychom se na něj měli těšit, ne se ho děsit a s nástupem nedělního odpoledne propadat depresi. A není náhoda, že nám pohled na diář s přehledem povinností příštího týdne s pozitivní náladou nepomáhá.

Proto jsme v Clever Minds začali vyrábět a navrhovat sešity, kterým říkáme nediáře. Takové, které neplní jen funkci notesů s datem na každé stránce, ale takové, které odráží naše vlastní životní zkušenosti. Ať už z podnikání, práce, studia, nebo našich koníčků – každý náš sešit je souborem mnoha triků, které nám samotným pomáhaly s motivací, efektivitou a time-managementem. Nevytvářeli jsme anonymní notes s logem na obalu – snažili jsme se vytvořit návod, který i cizímu člověku při jeho používání umožní uvědomit si, co je pro něj důležité.

Sešit, který mu pomůže stanovit si cíle, které mu toho pomohou dosáhnout. Který mu poradí, jak se nenechat semlít a rozhodit běžnými starostmi a denními úkoly. Jak se skutečně začít těšit na pondělí a na další týden a nežít jen o víkendu. A jak si jít v životě za svým – místo toho, abychom se jím nechali jenom vláčet.

Posoudit, jak se nám v tom daří, je už na vás. Ale v Clever Minds tomu věříme – a makáme každý den pro všechny, co na sobě makaj! A drýíme jim palce!

Podívejte se na naše produkty a dejte nám vědět, zda vám pomohli tak, jako pomáhají tisícům našich spokojených zákazníků.