Jste na homeoffice nováčkem? Nabízíme 7 tipů, jak s ním naložit. | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

Jste na homeoffice nováčkem? Nabízíme 7 tipů, jak s ním naložit.

Homeoffice – téma dnešních dnů, které v mnoha z nás může vyvolávat řadu otázek, nejistoty, a to zejména u těch, kteří na tento formát práce nejsou zvyklí. Proto přinášíme několik základních tipů, jak novou zkušenost zvládnout.

Pokud doma nemáte své pracovní místo, vytvořte si jej

Základem pro kvalitní práci a úspěšné plnění úkolů je kvalitní a vhodné pracovní místo. Pokud jej nemáte, tak si najděte doma kout, kam postavíte stůl a židli a pracujte u něj. Ani jídelní stůl v kuchyni, ani sedačka v obýváku nejsou vhodným řešením.

Vytvořte si svůj režim

Vstávejte pokud možno ve stejný čas, jako byste chodili do práce. Máte-li děti školou povinné, dodržujte jejich školní režim. Nastavte si svou pauzu na oběd, jkako byste byli v kanceláři. Nejezte u svého pracovního stolu. Pravidelně se protahujte, dělejte přestávky a dodržujte svůj pitný režim.

Rozdělte svůj denní kalendář do bloků

Když pracujete z domova, je složité udržet pozornost. Jednoduchou metodou je technika POMODORO, kdy v podstatě svůj čas rozdělíte do pracovních bloků proložených přestávkami. Pracovní bloky nedělejte delší, než 1,5 hodiny.

Po dobu práce udržujte vypnuté pokud možnop veškeré notifikace. Raději se na svůj Facebook podívejte v obědové pauze, než aby vás otravoval během doby, kdy je třeba se soustředit. 

Když jste ve flow, nezvedejte telefon

Pokud nejste zaměstnanec call centra nebo nerodí vaše přítelkyně/žena, tak vypněte notifikace svého telefonu a v klidu pracujte. Nenechte požadavky ostatních, aby řídily váš čas. Veškeré hovory, které potřebujete udělat, shromážděte do jednoho bloku před obědem. To samé udělejte i s emaily.

Využijte homeoffice ke studiu svých hodin

Práce z domova je skvělou příležitostí pro studium sebe sama, svých energetických zón a vnitřních hodin. Zkoumejte a pozorujte, v kterých časech jste nejpozornější, kdy nejefektivnější a kdy se vám nejsnáze dělají nudné úkoly. Doma na to máte nikým nerušený klid a prostor. Třeba zjistíte něco, co jste dosud nevěděli a co vám přinese výhodu do budoucna.

Svůj denní seznam úkolů plánujte vždy na konci dne

Každý den – před tím, než skončíte – zhodnoťte svou úspěšnost a naplánujte další den. Zkuste použít Techniku 3 – udělejte 3 úkoly a po jejich ukončení vyberte další 3. Buďte realističtí a nemějte velké oči. I při homeoffice dochází síly nebo se objeví nenadálé události. Proto je lepší počítat s rezervou a mít radost z krásně odpracovaných 5 úkolů, než z 10ti nesplněných.

Vytvořte si svůj pracovní playlist

Na práci z domova je skvělé, že si věci můžete skutečně zařídit podle svého. Zvolit si můžete nejen své prostředí, testovat nástroje a tempo, ale taky svou náladu. Je na vás, jakými vlivy se necháte strhnout. Doporučujeme si vytvořit několik typů playlistů na Spotify pro různé nálady / druhy práce. Hodit se bude něco na přemýšlení a hlubokou práci, něco na motivaci a rychlé odbavování menších úkolů.

A pokud chcete, můžete sledovat náš pracovní playlist zde