3 způsoby, jak používám zápisník na to-do listy na své projekty | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

3 způsoby, jak používám zápisník na to-do listy na své projekty

V tomto článku vysvětlím, jak používání jednoduchých to-do listů vede k vyšší pracovní efektivitě a jak zápisník na to-do listy používám já. Plánování každý týden v neděli jsem jako organizační nástroj zavedl do svého života již dávno. Myslím, že v podobném principu funguje hodně lidí i když tomu tak neříká. Nicméně třeba z mých kámošů to nedělá snad nikdo.

Takže to píšu tak trochu i kvůli nim, aby pochopili, k čemu to je dobrý, kde to pomůže. V mém podání se jedná o cca hodinku každou neděli, kdy si v klidu sednu, pustím si nějakou muziku a pohroužím se do toho, co mě čeká v následujícím týdnu. Jako freelancer se prostě musím ohánět, takže si bez této hodinky už ten týden ani neumím představit.


Tento týden byl fakt hektickej, protože jsme spouštěli novej shop CLEVER MINDS. A to je vždycky jednak událost a jednak celkem stres. Každopádně ale podobná věc, to jsou dlouhé probdělé noci, spousty popsaného papíru, flipů a odškrtaných úkolů, kávy a redbullu. Výhled do budoucna je ale skvělej, a z toho mám radost.

Používal jsem různá Trella a Asany…

Historicky jsem na podobné projekty používal různé to-do aplikace. Bohužel ne vždy se nám v týmu podařilo najít spolehlivé řešení, které by všichni používali. Po čase jsme došli do mrtvého bodu, kdy někde v cloudu viselo spousta informací, které lidi ani nepotřebovali. Pak přišel restart a znovu.

Nakonec to vždy dopadlo stejně – používali jsme to 2-3, zbytek týmu si jel tak nějak svou cestu a na server chodil vážně jen když musel.

Proto když jsem přešel na volnou nohu, rozhodl jsem se dát šanci old-schoolovému papíru. Nejprve jsem si koupil jen notes, ale nakonec jsem si pořídil právě notes TODO od kluků z CMka. Od té chvíle vím, že tenhle notes mi vážně pomohl změnit i můj styl práce. Jsem díky jemu daleko efektivnější! Práce se mi lehce zorganizovala a zjednodušila! Používám ho na vše kolem projektů a týdenních úkol

Jediné, co jsem si zachoval v cloudu, je kalendář

Důvod? Potřeba sdílení termínů s partnery na webu. TODO notes je skvělým papírovým doplňkem pro ty, kdož se stále perou s nějakou aplikací na úkoly a tak nějak cítí, že se nemohou dostat do správného funkčního nastavení.

Ono i ten TODO notes se dá do workflow zapracovat různě, takže i mně trvalo, než jsem si našel tu vyhovující polohu, kterou jedu cca od února letošního roku. V pátek jsem si byl koupit nový, protože ten starý jsem již popsal, takže vám ukážu, jak si to nastavuji.


Zápisník na úkoly – to-do list na jednom místě

Notes TODO od CLEVER MINDS obsahuje 75 listů. Já jej používám na 3 typy seznamů:

  • projekty
  • lidé
  • týdenní seznam úkolů

Mé nastavení vypadá takto:

1) Projektové seznamy

Na začátku notesu je dvoustrana INDEX, rozhodl jsem se prvních 40 listů věnovat projektům.

  • 25 listů na velké projekty (více jak 5 konkrétních kroků)
  • 15 listů na menší projekty (pod 5 kroků)

TODO má stránky dělené na třetiny, takže se mi vejdou 3 malé projekty na jednu stránku, a přitom mám jednoduchý přehled.

2) Seznamy delegovaných věcí

Pro lidi kolem jsem si vyhradil 10 listů. Spolupracuji s několika freelancery – grafičkou, fotografem, copywriterkou, atd. Pro ně jsem si vyčlenil tuto oblast. Co strana, to jeden seznam.

Jednoznačná výhoda TODO notesu je v tom, že zatímco levá strana je na úkoly, pravá je poznámková (dá se využít na úkoly rovněž, jen je třeba si dokreslit čtverečky).Na tu pravou si většinou píšu věci týkající se spolupráce – dohody, termíny fakturací, apod.

3) Týdenní seznamy úkolů

Zbylých 25 listů jsem si nechal na Týdenní seznamy úkolů (tzn. počítám s periodou cca 1/2 roku).Tyto si sepisuju právě vždy v neděli na další týden – odshora pracovní, odspoda osobní.

Pravá strana slouží na poznámky k danému týdnu – cíl týdne, klíčové záležitosti, důležité poznámky k týdnu a také zhodnocení týdne.

Z notesu TODO se stal pro mě nepostradatelný pomocník a středobod mých projektových a týdenních plánů. Velmi elegantně doplnil můj google kalendář. Svým nastavením se perfektně hodí pro to, co dělám.

A musím se přiznat, že od chvíle, kdy jsem si jej takto nastavil, již jsem po žídné aplikaci nesáhnul.Jedinou, kterou občas využiji, jsou Reminders v iPhonu, a to zejména, když potřebuji jen rychlou připomínku a nemohu psát rukou.


Příště vám ukážu, jak pracuju s Meeting managerem, který používám výhradně na schůzky s klienty.


Pěkný večer!