I táta má svůj den: 5 tipů, čím potěšit toho svého | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

I táta má svůj den: 5 tipů, čím potěšit toho svého

Třetí červnová neděle bude ve znamení velkého veselí. Svůj den totiž oslaví všichni novopečení i ostřílení tatínkové. Na vás je zařídit, aby bylo nadcházejících 24 hodin nezapomenutelných. Ale ničeho se nebojte, celé plánování vám usnadníme. Připravili jsme si pro vás totiž hned 5 tipů, čím ho potěšit a hodně bychom se divili, kdybyste mezi nimi nenašli to pravé pro svého tátu. 

I táta má svůj den: 5 tipů, čím potěšit toho svého

Pro kutily a řemeslníky, kteří milují opravování, tvoření a sváření

Co by to bylo za kutila bez pořádně zařízené dílny? Pokud patří váš tatínek mezi věčné opraváře, a prakticky jinak než s ledvinkou plnou nářadí ho ani neznáte, doporučujeme pořídit sadu vrtáků, nebo jiné pomocníky, které v jeho výbavě chybí. 

Praská dílna vašeho táty ve švech? Pořiďte mu Chytrého kutila, který je jako stvořený pro všechny šikovné české ručičky. Konečně bude mít prostor, kde si může všechny své ambiciózní projekty v domě i na zahradě důkladně naplánovat.

Pro milovníky příběhů, kteří dávají přednost knihám před televizí

Jestli je váš táta milovníkem čtení, nebudete to mít s výběrem dárku vůbec těžké. Stačí si jen ověřit, jaký žánr a který spisovatel má k jeho srdci nejblíž. Pokud máte doma společnou knihovnu, vaše pátrání vezme rychlého konce a pak už se můžete rovnou vydat do knihkupectví na lov ideální knihy.

Máte pocit, že váš táta přečetl snad vše, co bylo historicky napsáno? Pořiďte mu Knihomola. Tento deník přečtených knih nabízí štědrý prostor pro výpis nejoblíbenějších pasáží, vlastních poznámek a nejdůležitějších myšlenek k jednotlivým literárním počinům.

Tip: Přečtěte si u nás na blogu, jak naložit s použitými knihami.

Knihomol
Deník přečtených knih Knihomol

Pro jedlíky, kteří ocení vlastnoručně uvařený či upečený dárek 

Pokud je kuchyně vaším útočištěm a zástěra poznávacím znamením, připravte pro svého tátu nějakou dobrotu. S vlastnoručně upečeným zákuskem totiž nikdy nešlápnete vedle. To stejné platí i o přípravě oblíbeného jídla. 

Hlavně si nezapomeňte napsat nákupní seznam, ať máte všechny suroviny, bez kterých se při pečení a vaření neobejdete. 

Pro zahrádkáře, kteří nepustí z ruky rýč

Češi jsou národem zahrádkářů. Tomuto koníčku se v našich končinách věnují desetitisíce lidí. A to by bylo, aby v takovém kvantu nebyl i nějaký tatínek.

Můžete pořídit knížku, která rozšíří zahradnickou knihovnu nebo sáhnout po ručním nářadí. Nemáte doma zahradu? Nevadí. Kupte nějakou pěknou pokojovku, která vašemu tatínkovi zatím ve sbírce chybí. 

A pokud už si váš tatínek zvládl vyšperkovat všechny záhonky, keře i ovocné stromy sám, pořiďte mu Chytrého zahradníka, ve kterém si může naplánovat pravidelnou péči a zapisovat poznatky o jednotlivých zelených mazlíčcích. 

Tip: Přečtěte si článek o tom, co všechno se do Chytrého zahradníka hodí zaznamenat.

I táta má svůj den: 5 tipů, čím potěšit toho svého
Roční plánovací set Chytrý zahradník

Pro dobrodruhy, kteří sbírají zážitky, ne věci

Horal. Cestovatel. Turista. Je jedno, kam to vašeho tátu táhne nejvíce, v každém případě je totiž jasné, že pořádný rohlík na jeho tváří vykouzlíte zážitkem nebo výbavou

Vyrazte s ním objevovat dosud nenavštívená města nebo přírodní rezervace. Pakliže váš táta cestuje nejraději sám, kupte mu praktický dárek jako stan, spacák, skládací hrnek, rychleschnoucí ručník, krabičku poslední záchrany nebo třeba filtrační lahev.

Všechny své zážitky si může následně zaznamenat do Cestovatelského deníku My Notes From.

Cestovatelský deník MNF
Cestovatelský deník MNF

Hlavně žádný stres

Nakonec je totiž jedno, jaký program si pro svého tátu připravíte. Mnohem důležitější je to, že na něj nezapomenete a strávíte společný čas. Tak si ho hlavně pořádně užijte.