5 důvodů, proč právě teď potřebujete papírový diář | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

5 důvodů, proč právě teď potřebujete papírový diář

1.  Digitální přetížení

Jsme online 24 hodin denně. Neustále kontrolujeme emaily a zprávy, když nejsme na počítači, nebo v kanceláři, jsme stejně k zastižení na telefonu. A nikdy se neodpojujeme, protože co kdyby náhodou někdo něco potřeboval…

Neustálému přívalu informací a nutnosti být stále online se říká digitální přetížení, a je jednou z nejvýznamnějších příčin stresu dnešní doby. A právě papírový diář vám poskytne tolik potřebné odtržení z digitálního světa. Při psaní rukou a plánování vašeho týdne jste konečně offline. Na chvíli vypnete a vyhnete se věčnému zahlcení. Informacemi a požadavky. Vytvoříte si vaší chvíli klidu, kterou budete mít jen sami pro sebe.

Dejte si pauzu od digitálního světa i vy. Alespoň občas. Vezměte do ruky Idea Maker a sledujte, co všechno vás začne napadat…

2.  Více efektivity

30 minut, které věnujete v neděli na rozplánování následujícího týdne vám ušetří hodiny chaosu, zmatku a ztraceného času, kdy nestíháte a nevíte, co máte dělat dřív. Jedna z věcí, kterou si pochvalují čerství uživatelé našich diářů je nárůst produktivity a efektivity v jejich všedním dni.

Místo nekonečného přívalu úkolů, které se na vás hrnou ze všech stran a zdánlivě nikdy nekončí, najednou přesně víte, co máte v ten který den na práci – co musíte stihnout, kde musíte být, co je pro vás priorita a co může počkat i na zítra. Ve výsledku tak stihnete mnohem víc, protože vám trocha plánování ušetří čas, který můžete věnovat tomu, čemu skutečně chcete.

A s čím jiným plánovat, než s naším Week Plannerem

3.  Méně stresu

Ve chvíli, kdy máte jistotu, že všechny vaše úkoly, cíle, povinnosti i sny nosíte s sebou ve vašem notesu, a že vše, co musíte udělat, máte sepsané, najednou přichází klid. Přestanete zapomínat, věčně nestíhat a zjišťovat, co vám zase chybí a zbavíte se té věčné nejistoty, zda jste právě v tuhle chvíli neměli někde být a něco udělat.

Papírové diáře znamenají klid v duši. Stres z toho, že nestíháte běžné úkoly, ani, že se přes pěnu dní nestíháte věnovat vašim větším cílům, už nemusíte řešit. Jste v klidu…a když ne, tak stačí vzít do ruky vašeho věrného pomocníka v pevné vazbě.

Stres škodí zdraví. Zbavte se ho jednou provždy – s Meeting Managerem už na nic podstatného z vašich schůzky nezapomenete.

4.  Mozková aktivita

Vzpomeňte si, kdy naposledy jste napsali rukou něco víc, než jen pár rychlých poznámek. Už to bude nějaký ten pátek…A nejste sami – ve chvíli, kdy je naším pracovním nástrojem počítač a telefon už k psaní rukou jednoduše nemáme tolik příležitostí.

To je ale velká škoda – psaní rukou totiž podle průzkumů posiluje paměť, zrychluje náš proces učení a zlepšuje naši jemnou motoriku. A také aktivuje zcela jiné mozková centra, než psaní na klávesnici – a shodou okolností zrovna ta, která posilují naši kreativitu, nebo emoční inteligenci.

Máte pocit, že váš mozek potřebuje vzpruhu? Dopřejte mu MindMap Manager a sledujte co to s ním udělá…

5.  Rituál

Představte si, že přijdete do vaší oblíbené kavárny. Je klidné nedělní odpoledne, usměvavá servírka vám přinese vonící čerstvě upraženou kávu a vy si pustíte do uší hudbu, kterou máte rádi. Pak vytáhnete pero a váš diář v pevných deskách a pustíte se do psaní…

A teď si představte, že jedete ráno do práce, vyřizujete první maily a v mezičase se snažíte naťukat do vaší aplikace všechno, co máte ten den stihnout. Nakonec si nemůžete vzpomenout ani na polovinu věcí a tak toho necháte a víte, že zase nestihnete skoro nic.

Není nutné ani říkat, co z toho je efektivnější. Důležité je, že psaní rukou a plánování do papírového diáře nám vytváří rituál. Stačí si spojit každotýdenní plánovací hodinku s tím co máte rádi – dobrou hudbou, oblíbeným místem – a na vaši chvíli klidu se začnete těšit. Plánování a organizování času tak přestane být tou otravnou povinností a stane se příjemnou a pohodovou činností. A teprve v tu chvíli začne skutečně fungovat a začne vám nejenom pomáhat – ale hlavně bavit…

Máte pocit, že papírový diář by pomohl i vám? Zkuste začít s naším Pilotem..