4 nejlepší kavárny v Praze pro práci, studium i kreativitu

4 nejlepší kavárny v Praze pro práci, studium i kreativitu

Jedna z věcí, která spojuje celou naší Clever Minds Family kromě lásky k papíru a psaní rukou, je vášeň pro kvalitní kávu a útulné kavárničky všeho druhu. Už Švejk totiž dobře věděl, jak důležité je mít klid a nohy v teple a stejně tak i my víme, že správné podmínky jsou pro kvalitní práci nezbytné. Ať už se chcete věnovat plánování vašich pracovních povinností, nebo spíš popustit brzdu fantazii a opřít se do kreativní tvorby, budete potřebovat dvě základní ingredience – správné nástroje a správné prostředí.

Co se týče nástrojů, snažíme se vás zásobovat sešity, které pokryjí každou myslitelnou oblast lidské činnosti a první z ingrediencí tak už nemusíte dál hledat. Ale protože vlastní kavárnu zatím nemáme, rozhodli jsme se vám vypsat pět našich nejoblíbenějších pražských kaváren – míst, kde můžete v klidu pracovat, nasát inspiraci, nechat proudit vaší fantazii a jenom se tak se sešitem na klíně nechat unášet ve vašich myšlenkách…

Kavárna Pražírna

Doporučený Clever Minds sešit: Pilot

Začneme zlehka, Kavárna Pražírna je totiž stále tak trochu tajným tipem kavárenských znalců, i přes svou příhodnou lokalitu hned vedle I.P. Pavlova. V Pražírně si, jak už název napovídá, kávu praží sami přímo v provozovně a tak příjemné podzemní prostory vyplňuje vůně čerstvě pražené kávy.

Díky pohodlným křesílkům, vyladěnému interiéru a izolaci od ruchu města a okolních ulic, je Pražírna ideální na pracovní, nebo studijní rána i odpoledne. Vemte si Pilot, dejte si vaší první ranní kávu a naplánujte si vaše týdenní cíle a priority.

Kavárna co hledá jméno

Doporučený Clever Minds sešit: Mindmap manager

Ačkoliv to může nezasvěceného zmást, své jméno kavárna už má a mezi kavárenskými nadšenci obzvlášt – zejména díky nádhernému interiéru, který vzniknul rekonstrukcí zničeného industriálního skladu. Nyní je v kavárně prostor, který díky kombinaci skla a dřeva vytváří vzdušnou a pozitivní atmosféru, kterou doplňuje vždy usměvavá obsluha.

Atmosféru kavárny dotvářejí i její hosté a právě tak to funguje i v Kavárně, co hledá jméno – směs lidí, kteří sem chodí pracovat, psát, tvořit a bavit se, je velmi pestrá a jen sama o sobě inspirující. Pokud se tak chcete podívat na vaše projekty z jiného úhlu, nebo zapracovat na úplně nových nápadech, nenajdete moc vhodnějších míst – stačí si sednout, nasát inspiraci a s naším Mindmap Managerem začít měnit svět..

Friends Coffee House

Doporučený Clever Minds sešit: Meeting Manager

Friends Coffee House kousek od Václavského náměstí má trochu serióznější atmosféru, ostatně je to časté místo byznysových schůzek a snídaní. Kdykoliv sem zajdete na kafe ocitnete se v obklopení pracujících lidí (většiny se sešity a notesy hned vedle Maců a iPhonů) a i když se vám do ničeho třeba nebude chtít, tolik produktivity na jednom místě vás stejně nakopne.

Aby to ale nebylo až moc stresující, najdete tu i prosklenou zimní zahradu, vybavenou funkční fontánou s tekoucí vodou, jejíž zurčení umí uklidnit ve vypjatějších chvílích. A pro kreativnější příležitosti je v zadní části „krbová místnost“ – s křesílky a knihovnou, kde si připadáte jako v pracovně vašeho oblíbeného dědečka. Zkrátka ideální místo na to zhodnotit všechny vaše uplynulé schůzky a zamyslet se nad tím, co vás naopak ještě čeká, s kým se musíte vidět a ujasnit si, jaké jsou cíle vašich schůzek.

Café Nona

Doporučený Clever Minds sešit: MNF Cestovatel

Café Nona v prvním patře Nové scény Národního divadla je živoucí esencí Prahy – trochu moderní, trochu retro a navštěvovaná neuvěřitelně pestrou směsicí lidí různého věku, národností, povolání i typů, zabloudí sem herci z blízkých prken, která znamenají svět, manažeři na obchodní schůzce, studenti s učebnicí, nebo shluk kreativců pracujících na svých projektech.

Hlavním unikátem Nony je ale její lokalita, díky které mají hosté výhled z hůry na ruch města přímo pod nimi na Národní třídy. Zatímco pozorujete tisíce životů a dnů, které se odehrávají pod vámi, můžete v klidu pracovat, a nebo třeba otevřít Cestovatele a začít plánovat některou z vašich dalších cest…

Podobné články

Naučte své děti vařit vaše dobroty

Naučte své děti vařit vaše dobroty

Udělejte si domácí filmový festival

Udělejte si domácí filmový festival

Jste na homeoffice nováčkem? Nabízíme 7 tipů, jak s ním naložit.

Jste na homeoffice nováčkem? Nabízíme 7 tipů, jak s ním naložit.

Jak se pročíst k úspěšné maturitě z českého jazyka a neztraťe nervy

Jak se pročíst k úspěšné maturitě z českého jazyka a neztraťe nervy