4 nejlepší kavárny v Praze pro práci, studium i kreativitu | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

4 nejlepší kavárny v Praze pro práci, studium i kreativitu

Jedna z věcí, která spojuje celou naší Clever Minds Family kromě lásky k papíru a psaní rukou, je vášeň pro kvalitní kávu a útulné kavárničky všeho druhu. Už Švejk totiž dobře věděl, jak důležité je mít klid a nohy v teple a stejně tak i my víme, že správné podmínky jsou pro kvalitní práci nezbytné. Ať už se chcete věnovat plánování vašich pracovních povinností, nebo spíš popustit brzdu fantazii a opřít se do kreativní tvorby, budete potřebovat dvě základní ingredience – správné nástroje a správné prostředí.

Co se týče nástrojů, snažíme se vás zásobovat sešity, které pokryjí každou myslitelnou oblast lidské činnosti a první z ingrediencí tak už nemusíte dál hledat. Ale protože vlastní kavárnu zatím nemáme, rozhodli jsme se vám vypsat pět našich nejoblíbenějších pražských kaváren – míst, kde můžete v klidu pracovat, nasát inspiraci, nechat proudit vaší fantazii a jenom se tak se sešitem na klíně nechat unášet ve vašich myšlenkách…

Kavárna Pražírna

Doporučený Clever Minds sešit: Pilot

Začneme zlehka, Kavárna Pražírna je totiž stále tak trochu tajným tipem kavárenských znalců, i přes svou příhodnou lokalitu hned vedle I.P. Pavlova. V Pražírně si, jak už název napovídá, kávu praží sami přímo v provozovně a tak příjemné podzemní prostory vyplňuje vůně čerstvě pražené kávy.

Díky pohodlným křesílkům, vyladěnému interiéru a izolaci od ruchu města a okolních ulic, je Pražírna ideální na pracovní, nebo studijní rána i odpoledne. Vemte si Pilot, dejte si vaší první ranní kávu a naplánujte si vaše týdenní cíle a priority.

Kavárna co hledá jméno

Doporučený Clever Minds sešit: Mindmap manager

Ačkoliv to může nezasvěceného zmást, své jméno kavárna už má a mezi kavárenskými nadšenci obzvlášt – zejména díky nádhernému interiéru, který vzniknul rekonstrukcí zničeného industriálního skladu. Nyní je v kavárně prostor, který díky kombinaci skla a dřeva vytváří vzdušnou a pozitivní atmosféru, kterou doplňuje vždy usměvavá obsluha.

Atmosféru kavárny dotvářejí i její hosté a právě tak to funguje i v Kavárně, co hledá jméno – směs lidí, kteří sem chodí pracovat, psát, tvořit a bavit se, je velmi pestrá a jen sama o sobě inspirující. Pokud se tak chcete podívat na vaše projekty z jiného úhlu, nebo zapracovat na úplně nových nápadech, nenajdete moc vhodnějších míst – stačí si sednout, nasát inspiraci a s naším Mindmap Managerem začít měnit svět..

Friends Coffee House

Doporučený Clever Minds sešit: Meeting Manager

Friends Coffee House kousek od Václavského náměstí má trochu serióznější atmosféru, ostatně je to časté místo byznysových schůzek a snídaní. Kdykoliv sem zajdete na kafe ocitnete se v obklopení pracujících lidí (většiny se sešity a notesy hned vedle Maců a iPhonů) a i když se vám do ničeho třeba nebude chtít, tolik produktivity na jednom místě vás stejně nakopne.

Aby to ale nebylo až moc stresující, najdete tu i prosklenou zimní zahradu, vybavenou funkční fontánou s tekoucí vodou, jejíž zurčení umí uklidnit ve vypjatějších chvílích. A pro kreativnější příležitosti je v zadní části „krbová místnost“ – s křesílky a knihovnou, kde si připadáte jako v pracovně vašeho oblíbeného dědečka. Zkrátka ideální místo na to zhodnotit všechny vaše uplynulé schůzky a zamyslet se nad tím, co vás naopak ještě čeká, s kým se musíte vidět a ujasnit si, jaké jsou cíle vašich schůzek.

Café Nona

Doporučený Clever Minds sešit: MNF Cestovatel

Café Nona v prvním patře Nové scény Národního divadla je živoucí esencí Prahy – trochu moderní, trochu retro a navštěvovaná neuvěřitelně pestrou směsicí lidí různého věku, národností, povolání i typů, zabloudí sem herci z blízkých prken, která znamenají svět, manažeři na obchodní schůzce, studenti s učebnicí, nebo shluk kreativců pracujících na svých projektech.

Hlavním unikátem Nony je ale její lokalita, díky které mají hosté výhled z hůry na ruch města přímo pod nimi na Národní třídy. Zatímco pozorujete tisíce životů a dnů, které se odehrávají pod vámi, můžete v klidu pracovat, a nebo třeba otevřít Cestovatele a začít plánovat některou z vašich dalších cest…