Nevychází vám rok dle plánu? Můžou za to 4 možné důvody. | Chytrý blog Clever Minds

Vyrábíme designově jednoduché a elegantní notesy, které přináší neomezený prostor pro vaše myšlenky a nápady.

Naše témata

Sign Up To The Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet
[contact-form-7 id="0" html_class="default"]

Nevychází vám rok dle plánu? Můžou za to 4 možné důvody.

S příchodem nového roku si velká část z nás dala znovu další ambiciózní předsevzetí – zhubnout, vydělávat víc peněz, konečně dát dohromady všechny svoje povinnosti a přestat pořád něco nestíhat… Ale pak už je najednou od Silvestra několik týdnů a vy zjišťujete, že se ani v roce 2017 zatím vůbec nic nezměnilo, žádný z vašich cílů se zatím nepřiblížil a vy děláte všechno úplně stejně jako předtím.

Moc dobře to známe z vlastní zkušenosti a víme, jak je těžké změnit zažité návyky. Jak je těžké udělat tlustou čáru a začít zkrátka dělat něco jinak. A proto jsme si pro vás připravili čtyři konkrétní zvyky, které potřebujete změnit pro to, aby jste si na konci roku mohli konečně říct, že tentokrát jste to už udělali správně.

1.  Neplánujete

Jako každý člověk v produktivním věku máte na každý den tolik různých povinností a zodpovědností, že je zvládáte plnit jen s vypětím všech sil. Práce, rodina, škola – valí se to na vás jedno přes druhé, vy nevíte kam dřív skočit a na konci dne znovu zjistíte, co všechno jste znovu nestihli.

Jednoduchý způsob, jak to změnit je plánovat si svůj program. Rozvrhněte si každý den v příštím týdnu a stanovte si, co vše musíte udělat, co z toho jsou vaše priority a v jakém pořadí se jim budete věnovat. Každý večer si projděte právě uplynulý den a přichystejte se na další – nejenom, že se tak zbavíte návalů paniky z toho, co všechno nestíháte, ale umožní vám to také vykonávat vaše povinnosti efektivněji a úsporněji nakládat s vaším časem i energií.

Hledáte nástroj, který by vám s tím mohl pomoci? Zkuste třeba náš Week Planner nebo Pilota

2.  Nestanovujete si cíle

Na měsíc, na týden i na rok – nezbytnou součástí plánování je rozdělení každodenních povinností od dlouhodobějších cílů. A právě schopnost stanovit si ty nejdůležitější cíle pro různé časové intervaly, ať už je to další týden či další rok, je to, co odlišuje ty nejefektivnější z nás od věčných nestíhačů.

Vaše každodenní starosti, povinnosti a jejich řešení vás totiž mohou snadno zahltit a odvést vaši pozornost od toho, co vlastně chcete sami dělat a čeho chcete dosáhnout. Proto je důležité si vaše cíle rozkouskovat – určit jeden velký cíl na rok 2017 a na každý měsíc i každý týden si přidělit něco, co vás k jeho naplnění posune zase o krok blíž.

3.  Neurčujete si priority

Jeden z nejúspěšnějších investorů v historii a druhý nejbohatší člověk na světě, Warren Buffet, říká, že ještě důležitější než vědět čemu věnovat svůj čas, je vědět, čemu ho věnovat nemáme. Právě schopnost rozlišit, co je pro nás důležité a co ne, je pro dosahování životních cílů, ale i životního štěstí, zásadní.

Mít kvalitně zorganizovaný čas a program je první a důležitý krok k vyšší efektivitě. Ale dělat ze svého kalendáře svou nejvyšší prioritu není tou správnou cestou. Tou je správně si do něj své priority poskládat tak, abyste na ně vždy měli tolik času kolik potřebujete a neztráceli ho s věcmi, které pro vás nejsou zdaleka tak důležité.

4.  Nechválíte se

Přestože náš článek možná vyznívá opačně, příliš přísnou sebekritikou ještě nikdo nic nedokázal. Je důležité uvědomit si, co můžete dělat lépe, ale stejně tak je důležité uvědomit si to, co už děláte správně teď – a pochválit se za to.

Zastavte se na konci každého týdne a zkuste se zamyslet nad tím, co se vám v uplynulém týdnu povedlo. I když jsou to třeba jen malé věci – šli jste si zaběhat, vyřídili jste ten nepříjemný telefonát, který jste tak dlouho odkládali, nebo si udělali čas na svojí rodinu, je důležité uvědomit, že i v tomto týdnu jste udělali něco tak, jak jste chtěli.

Přijde vám, že potřebujete s rokem 2017 trochu pomoct? Nediáře Clever Minds jsou možná přesně to, co potřebujete. Podívejte se na nabídku našich plánovačů a notesů, pro práci i volný čas

Nevychází vám rok dle plánu? Můžou za to 4 možné důvody.